Česky Pусский Polski English

Často kladené otázky

Nadstavbový software

Je potřeba intalovat nějaký speciální software?
Ne, aplikace je webová, tzn. že stačí stejný internetový prohlížeč (Např. Firefox nebo Google Chrome), který běžně používáte.

Lze vytvořit přístup pro koncového zákazníka?
Ano, pro koncové zákazníky lze vytvořit takový přístup, ve kterém uvidí např. jen historii pochůzek, ale do nastavení nijak zasahovat nemohou.

Čtečka (mobilní telefon)

Jaký telefon je vhodný jako čtečka pro strážné?
Jde o jakýkoliv chytrý telefon s operačním systémem Android a čtečkou NFC. V současné době je v nabídce více než 50 typů takových telefonů s cenou od 2500,-- Kč bez DPH.

Mohu použít svůj telefon a nebo svého dodavatele telefonů (například operátora)?
Ano, dodávka telefonních přístrojů není prioritou naší společnosti.

Není telefon jako čtečka příliš "křehká"?
Ze zkušeností našich zákazníků, mají obchůzkáři z podobného zařízení respekt a chovají se k němu lépe, než k jednoúčelovým "nerozbitným" čtečkám. Je také možné zakoupit některý z odolných telefonů.

Mohu využívat další funkce čtečky-telefonu?
Ano, k dispozici jsou standardní funkce pro telefonování, fotografování, textových a hlasových zpráv. Přičemž ovládání čtečky (aplikace) je uzpůsobeno tak, aby telefon nebylo možné zneužít pro soukromé účely. Aplikaci je ale možné nastavit i tak, aby ho bylo možné využívat jako standardní telefon.

Je možné aplikaci ukončit a dostat se tak do telefonu jako takového?
Ano, ale pouze přes heslo. Je tak zabráněno neautorizovanému ukončení aplikace a zneužití čtečky pro soukromé nebo jiné účely.

Co se stane, když telefon vypnu?
Aplikace je nastavena jako tzv "launcher", tzn. že je nastavena jako výchozí a po restartu telefonu automaticky naběhne opět aplikace pro kontrolu obchůzek.

Jak dlouho vydrží telefon nabitý?
Nejvyšší odběr má telefon při čtení NFC čipu, kdy je rozsvícen displej. Jinak je ve standby úsporném režimu. Záleží tedy na četnosti obchůzek a počtu bodů. Je vhodné telefon nabíjet denně.

NFC čipy

Jaké čipy jsou lepší jako kontrolní body? Karty a nebo průmyslové čipy?
Karty se obvykle lepí na povrch oboustrannou lepicí páskou nebo tmelem. Není možné do karty vrtat. Karty je možné potisknout libovolným potiskem. Je možné ji nalepit za sklo, není možné ji nalepit na kov. Ve venkovním prostředí je méně odolná než průmyslový tag. Ten je možné upevnit šrouby a to i na kov. Je vysoce odolný jak proti poškození, tak proti povětrnostním podmínkám. Je na posouzení konkrétní situace, který z NFC čipů využít.

Na jakou vzdálenost je možné čipy přečíst?
Velmi záleží na použité čtečce-mobilním telefonu. Průměrně se však jedná cca od 5mm do 40mm. Přečtení čipu je signalizováno pípnutím čtečky.

Je možné kontrolní body umístit na kov?
Průmyslové i samolepicí kruhové čipy ano. ISO karty pouze při dodržení minimální vzdálenosti od kovu 5 mm.